| Grăurea a întrebat:

Daca am 17 ani si vreau sa cumpar bilete de avion si sa calatoresc pe ruta interna Bucuresti-Cluj+retur, am nevoie de acordul parintilor, de procuri notariale etc, sau e de ajuns sa ma prezint cu buletinul?

Mentionez ca problema mea principala este ca nu vreau ca parintii mei sa afle ca am fost acolo ca sa fac o surpriza unui prieten de ziua lui. Ce sanse am sa nu se descopere cand am luat bilete etc? (Bineinteles le iau pentru dus-intors in aceeasi zi)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de acordul parintilor care te incredinteaza unui insotitor de zbor al companiei.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe rutele interne n-ai nevoie de acordul parintilor si nici insotitor major, doar de bilet si carte de identitate.