| JulyDreams a întrebat:

Salut TPU,

Pentru a vizita Anglia este suficient doar buletinul?
Sau trebuie pasaport si viza de cand cu Brexit?

Mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat Marea Britanie mai este in UE este valabila cartea de identitate (cu buletin de identitate nu poti calatori in strainatate). Inca nu este nevoie de pasaport si viza, abia de anul viitor se va definitiva iesirea MB din UE.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in primavara lui 2019 Anglia inca e in UE. Ce o fi dupa data aia inca nu se stie

| mihai69 a răspuns:

Cu buletinul nu merge, doar cu Carte de Identitate SAU cu pașaport valabil/ă, FĂRĂ viză.