| mirea25 a întrebat:

Stiti locuri frumoase din Romania cu povesti impresionante si frumoase.

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Sunt multe...
-Lacul Cincis:se spune ca s-a format deasupra unui sat si ca atunci au murit foarte multi oameni, iar cand scade apa se vede turnul bisericii iesind din apa
-cetatea sarmisegetuza
-pe undeva prin Murfatlar este o biserica superba pe un deal de creta, iar la poalele dealului mai este o biserica descoperita in deal, care atunci cand am fost eu era scoasa numai pe jumatate la suprafata
-Manastirea Prislop e superba
-Delta Dunarii

3 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Castelul Bran
Palatul Baroc din Timișoara
Muzeul Callatis din Mangalia
Lacul Ursu din Sovata
Salina Praid
Castelul Peleș
Castelul Pelișor
Mănăstirea Voroneț

| FlyGoVoyager a răspuns:

Salut! La Alba Iulia poti incerca sa vizitezi Cetatea Alba Carolina (are o poveste frumoasa, mai ales daca alegi traseul celor 3 Fortificatii, unde exista si ghid, inclus in pretul biletului). Poti alege si o vizita la Castelul Corvinilor, din Hunedoara (este un loc cu adevarat de poveste), sau Sibiu cu statiunea montana Paltinis. Bilete de avion Sibiu: http://www.fly-go.ro/bilete-avion-sibiu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sighisoara - Povestea lui Dracula
Castelul Hasdeu- Locuite fantoma Iuliei Hasdeu
Cluj- padurea Baciului.