| ElSueno a întrebat:

A fost cineva in Sinaia vara? Cum e? Ai ce vizita? Se organizeaza excursii de o zi?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Excursii îți organizezi singur/ă. Ai o grămadă de locuri: platoul Bucegi, cu Babele, Sfinxul, Crucea de pe Caraiman, sau poți coborî pe partea cealaltă și vezi lacul Bolboci, Peștera Ialomicioarei etc.
Chiar în Sinaia poți vizita parcul central, Cazinoul, Mânăstirea Sinaia, Peleșul, Pelișorul, Muzeul Trenulețelor (din vechea Gară Regală) etc.

4 răspunsuri:
| ViruseZ a răspuns:

Am fost o zi.Mai mult de jumatete din zi m fost pe drum.Chiar nu se merit

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost multă lume în Sinaia. Ai suficiente lucruri de făcut. Pelesul, Pelisorul, telecabină, cazinoul. Cu trenul ajungi repede la Bușteni, Predeal, Brasov

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ViruseZ):

Clar nu merita, un oraș cu atât istorie, cu unul dintre cele mai impresionante castele din Europa

| NLS a răspuns (pentru suntserios):

I-am aratat poze cu Pelesul si Targul de Craciun din Sibiu unui coleg de munca din Germania ce iese la anul la pensie.
Prima iesire ca pensionar in Romania vrea sa o faca (desi in rest nu am facut nici un fel de propaganda, vorbim foarte putin. spre deloc despre Romania).