| kissomanu a întrebat:

As vrea sa stiu cu ce se ocupa un tehnician in turis si unde poate lucra, si ce anume. Va multumesc anticipat. Pentru cel mai explicit raspuns dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cameliad01 a răspuns:

Eu sunt tehnician in turism. Ca si tehnician in turism, ai niveul 3 de calificare. Meseriile pe care le poti practica sunt : Agent de turism intern/international, Agent ticketing, Receptioner, Camerista, Ghid turistic (trebuie sa stii cel putin o limba straina perfect si sa ai un certificat care atesta cunostintele tale la un anumit nivel )... orice meserie ce tine de turism pana la nivelul de Director. Cel mai des ca tehnician in turism, aplici pentru agent de turism.

1 răspuns:
| Ryuk751 a răspuns:

Se poate ocupa fiind ghid