| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa mai exact un tehnician electromecanic si unde se poate angaja (sunt la liceu de asa ceva). Multumesc pentru raspuns anticipat.

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Pai nu iti specifica profilul exact? de exemplu un electro-mecanic(service auto)se ocupa de partea mecanica si de cea elctrica a masini, diagnosticare inlocuire piese, etc.dar tehnician electromecanic poate fi de exemplu intr-o fabrica uzina ceva la intretinerea utilajelor. spun eu dar nu sunt sigur, sa vedem ce mai spune lumea. oricum e profil frumos tine-te de el.bafta