| anonim_4396 a întrebat:

Merg pentru prima oara in Taize (2 saptamani si apoi ne intoarcem prin Anglia, Germania...) si am nevoie de putin ajutor:
1.Suma minima necesara de Euro;
2.Strictul necesar pentru o asftel de calatorie;
3.Sugesti de la cei care au mai fost?
(Dau funda la cel\cea care ma ajuta cel mai mult).

1 răspuns:
| Sk3rT a răspuns:

Salut Sego, eu am mai fost prin Taize.
1. Suma minima necesara de Euro este de 4.000 (de cheltuiala) mai ales daca ai si copii... se duc imediat banii.
2.Pai depinde cu ce calatoresti... si sunt mai multe chestii aici. Dar toate cam neimportante :p
3.Sa te distrezi nemaipomenit si iti zic clar ca o sa fie o aventura de neuitat.