| antonel18 a întrebat:

Salutare, voi fi nevoit sa plec in strainatate si sa duc cu mine niste scule (filetanta, acumulatori, etc), se pot pune la bagaj de cala pe avion? Sau la control voi fi nevoit sa le las?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scule da, dar nu baterii si acumulatori.

| mihai69 a răspuns:

Nu te lua după duamna violenta, ai voie și cu acumulatori dacă sunt mai mici decât o anumită capacitate. Ai tăi sigur nu intră în acea categorie de interdicție.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le poti pune linistit.

| ioana748 a răspuns:

Da, le poti pune in bagajul de cala.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Trebuie să anunțați firma de transport aerian, altfel riști să fi acuzat de trafic, contrabandă. Toate bagajele trebuie declarate, mai ales dacă e vorba de scule, echipamente.
Pentru că fiecare țară are legile ei în privința produselor ce pot fi introduse de un pasager în țara respectivă.