| claudiarebecca a întrebat:

Salutik!
Lucrez acum la un site cu tururi in Romania in principal pentru straini si as vrea sa imi ziceti voi, cei de prin tara, ce zone sau ce obiective credeti ca ar fi interesante de vazut. chestiile la care m-am gandit deja sunt puse pe blog:
http://rebecca-rebecca13.blogspot.com
Va multumesc si va pup :-*

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Zona mehedinti : ai in Drobeta Turnu Severin cetatea medievala a Severinului, piciorul podului lui Traian, muzeul Portile de fier, muzeul de arta, turnul de apa, podul lui Dumnezeu de la Ponoare, manastiri, drumul lui traian(sculptat in munte), cazanele...baile romane de la statiunea Herculane....cam atat imi amintesc insa sunt mai multe in aceasta zona happy

4 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

S-ar putea face un tur al bisericilor fortificate din sudul transilvaniei( mures, sibiu, brasov).
sibiul si marginimea sibiului
muntii apuseni

Bula
| Bula a răspuns:

Muntii Apuseni. De-a lungul si de-a latul, + imprejuriri (Cluj, Huedin, Oradea, Arad, Timisoara, Hunedoara, Deva, Alba Iulia, Turda - tot ce intra in acest cerc...).

Răspuns utilizator avertizat
| kh1ss a răspuns:

Ar putea sa mearga si in sibiu... sighisoara... timisoara... cluj...