| DanielDusinez a întrebat:

Se poate plăti o rezervare la Wizz Air prin depozit bancar (depunere numerar) direct la OTP Bank (unde au ei contul), în loc de transfer bancar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoei sa te duci pana la banca lor, pentru ca orice banca poate sa faca un trasnfer in contul lor, doar sa ai biletul rezervat si printat, ca ei vanca ta sa faca transferul.
Tu poti depune banii cash direct la banca ta si ei fac transferul online.

In orice caz, am gasit informatie pe siteul lui:
You can pay for your Wizz flight in a number of different ways:

credit and debit cards (Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro and UATP)
bank transfer
WIZZ Account
WIZZ gift voucher
iDeal payment (only available for customers with a Dutch bank account)
eBanking payment (only available for customers with a UK bank account)
cash at the airport sales desk
through travel agents

Dupa cum vezi, se poate platii si cash, la aeroport, direct la biroul de vanzari. Din paacte, daca nu ai deja rezervare facuta, risti ca la aeroport sa nu mai gasesti locuri pentru acel zbor.