| croissant a întrebat:

Se poate vizita Transfagarasanul o zi? Gen sa te duci dimineata si sa te intorci seara? Din Bucuresti cu masina cate ore sunt pe drum?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci vreo 4ore jumate din b sa traversezi tot Transfăgărășanul de la Curtea de arges pana la Cartisoara. Asta in condițiile in care nu te oprești prea des. Inapoi poți veni prin valea oltului si mai scrutezi drumul cu 1 ora.

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Recomand să pleci in zilele săptămânii, e mai mic traficul. Wekeendul e plin traficul.că merg des unde fac sedinte foto, dar dacă totuși mergi weekendul, pleci la 2-4 noaptea si ajungi dimineata pe la 7-8 dimineața.