| lolica123 a întrebat:

laughing Sper ca am ales bine categoria, anyway.
Peste o săptămâna am primul meu zbor cu agenția wizz, am doar bagaj de mâna, încadrarea lor este de 40x30x20 eu am o geanta de 38x30x15 deci perfect.
Ideea e de ce pun in geanta, am o pereche de pantaloni care au 4 capse de metal, o sa creeze probleme (aceștia o sa fie un geanta), iar cu lichidele, am un recipient tip spray de 100 ml, un parfum de 30 ml un deodorant de 45ml și make up care sunt puse intr-un portfard transparent care este de 23x17 iar la wizz scrie ca trebuie o punga de plastic de 1L dimensiune 20x20, ce problema ar fi dacă depășesc, pana la urma e vorba de ce e pus in geanta nu?
Si voiam sa va întreb dacă am făcut eu cu prietena mea check-inul online nimic cu priority o sa stam una lângă alta având in vedere ca ne-am facut checkul una după alta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu nu o sa creeze nicio problema capsele de metal.

Nu ai voie cu recipiente de lichide mai mari de 100ml așa că ești ok. Nu cere nimeni nicio punga transparenta.

Pai daca ai făcut deja checkin înseamnă că știți deja și locurile. Din ce îmi aduc aminte la Wizz daca nu plătești extra sa alegi locurile sunt alocate aleator

| mihai69 a răspuns:

Ești ok din toate p.d.v.
@suntserios: "Nu cere nimeni nicio punga transparenta."
Ba da - asta e regula după evenimentele din 11 noiembrie; toate lichidele trebuie puse într-o pungă transparentă resigilabilă. Nu mai mare de 1 l.

| lolica123 explică (pentru mihai69):

Pai dacă e un portfard transparent și e doar o sticla de parfum corp 100 ml un parfum deodorant și make up are ceva?
pe site spuneau de o punga transparentă 20x20 iar a mea are peste cu 3 cm

| mihai69 a răspuns (pentru lolica123):

Ți-am spus mai sus: ești ok din toate punctele de vedere.

| lolica123 explică (pentru mihai69):

Su ajuns biletele, putem când mergem in aeroport sa schimbam locurile? nu suntem alăturate.
și voiam sa mai întreb de placa de par trebuie scoasă din geanta sau o pot lasă?

| mihai69 a răspuns (pentru lolica123):

Le puteți schimba doar contra cost.
Placa de păr e bine să o scoți din bagaj. La fel și alte dispozitive electronice/ electrice.