| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca in bagajul de mana in avion am voie cu mancare solida de genul cozonac sau ciocolata? mersi!

4 răspunsuri:
| Raressh69 a răspuns:

O sa iti dea mancare pe avion.stiu ca nu ai voie farfece.cutite.etc.sampoane spray-uri mi le-a aruncat pe toate. dar poti sa iei.doar te controleaza daca te lasa bine daca nu le arunca

| noktambul a răspuns:

Nu, nu ai voie! Ai voie doar cu sarmale, pilaf, tocana de cartofi, ciorba de burta si alte alimente care nu pot fi folosite pentru a pune in pericol integritatea fizica a pasagerilor sau mijlocului de transport.

| Anniyaaa a răspuns:

Depinde de regulile companiei cu care zbori. Intra pe site-ul oficial al companiei si informeazate. De obicei nu este permisa mancarea in bagajul de mana, dar se fac si exceptii la unele companii. Daca cumva ajungi in aeroport si afli ca e interzisa mancarea in bagajul de mana o bagi reoede in geamantan si gata.

| raluca4242 a răspuns:

Nu, eu am luat si miau confiscat (vezi cumi faci daca vrei baga la cala)