| Dr0gul3tz a întrebat:

Stie cineva daca pot sta la un hotel fara parinti daca am 15 ani?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Daca Hotelul respecta legea nu poti. Nu se pot oferii servicii catre un minor decat daca achizitionarea/rezervarea este facuta de catre un adult parinte/tutore legal.
tu nu poti raspunde in mod direct si de aceea legal nu poti cumpara servicii hoteliere.
Depinde si de politica unui Hotel in cauza, dar crede-ma ca nu ar vrea nimeni sa raspunda pentru tine in cazul in care te vei curenta/droga/deceda in serviciile lor fara ca ei sa aiba acoperire.

1 răspuns:
| Drami a răspuns:

Nu cred ca se poate fara parinti pentru ca esti minor.