| Miksha a întrebat:

Stie cineva daca statia de cercetare polara Law-Racovita mai este in functiune? Si daca da, ce profesie trebuie sa ai ca sa poti ajunge acolo?

Daca nu, stie cineva daca se organizeaza expeditii polare impreuna cu turistii si cam cat ar costa?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să afli, scrii pe Google search CRUISE Antartica și afli de exemplu Classic Antarctica Peninsula cruise (10-11 days) $6, 000 - 12, 000. pentru anul 2019. Deci minumum 6000 USD. Și ceva bani de buzunar în plus, să nu te simți sărac pe vasul de croazieră.