| Andreea_2177 a întrebat:

Stiti cumva daca se ofera mancare pe avion pe o ruta de 1-2 ore, la Lufthansa, economic? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Nu conteaza cat timp zbori, in avion vei primii minim o gustare si o cafea gratuit (sau un pahar de apa/suc). Daca ai zburat si acestea nu au fost gratuite chiar si pentru 15 minute, deja s-a facut abuz happy Glumesc, au uitat poate or fi fost ocupati sa spele parasutele.

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De obicei nu!

| noktambul a răspuns:

Pentru un zbor de 1-2 ore iti trebuie sa te milogesti la mancare?! Baga in tine un hamburger la aeroport, nehalito!

| Andreea_2177 explică:

Nu, dar am 2 zboruri de cate 1.5h resp 2h, cu escala, si dureaza cam 6 ore in total happy

neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai zbor cu escala poti manca in aeroportul in care faci escala! In avion NU mai ales la clasa economic! Cu bani... poti sa mananci ce vrei tu in avion! (3 euro un sandwich, 2 euro un suc)

| Funny5611 a răspuns:

De obicei e un program in timpul sborului in care trec aia pe langa tine si tu poti sa cumperi (ciocolati senvisuri etc.)insa pretul este cam mare.

| MidnightLady a răspuns:

Lufthansa oferea masa pe durata zborului. Nu cred sa fi schimbat ceva in ultimul an.

| andy_3924 a răspuns:

Lufthansa nu ofera, in general, si mancarea in pretul biletului. Poti verifica inainte de a rezerva biletul, pentru ca iti scrie daca ai masa inclusa in itinerariul zborului.

| Andreea_2177 explică:

GenetiX are dreptate. Iti da cel putin o gustare la orice zbor.

| moniii5 a răspuns:

Cu lufthansa sigur ca da...o gustare si bauturi orice vrei gratis suc, vin, bere, lapte, cafea etc