| Dalmore a întrebat:

Toate statiile de tren au case de bilete?

Răspuns Câştigător
| Unravel a răspuns:

Nu. Doar garile mari din orase. Alea emit bilete electronic. Mai sunt cateva case de bilete in care se emit si bilete scrise de mana, dar cele mai multe sunt inchise.
In general in statiile unde au opriri trenurile InterRegio sunt case de bilete. Altfel se ia bilet direct din tren (in cazul celor personale/Regio).

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu!

| RAY a răspuns:

Da

| RAY a răspuns (pentru sierra1):

Eu am fost si la sat cu trenul si aveau case de bilet, o data am patit dar era inchis nu ca nu aveau, bine fara case se fac multe smecheri

| Dismally a răspuns:

Nu toate, doar cele mai mari si e posibil sa fie inchisa oricum, depinde la ce ora ajungi.

| sierra1 a răspuns:

Calatorii care se urca din statii fara case de bilete vor achiziţiona legitimatii calatorie de la personalul de tren, la tarif de casa.

si sunt multe astfel de stații!

https://regiocalatori.ro/......-de-plata/

| FaraNumePls a răspuns:

Nu chiar.

| Lioana a răspuns:

Garile au toate case de bilete, dar exista unele halte care nu au.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Dacă nu este cumperi bilet de la nas