| anonim_4396 a întrebat:

Tot ce trebuie sa știi despre Anglia în special Londra?¿ Nu de alta dar cred ca o sa ajung pe acolo în 2010

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Londra este unul dintre cele mai frumoase orase din lume. Trebuie sa stii ca Londra (în engleză London, franceză Londres) este capitala Angliei şi a Regatului Unit. Este cel mai important centru politic, financiar (datorită City-ului), cultural şi artistic al Regatului Unit, şi unul din cele mai importante oraşe ale lumii. Are pete 7. 500. 000 locuitori si aici traiesc temporar sau permanent unii dintre cei mai bogati oameni ai lumii. Sa nu uitam ca aici poti vizita unul dintre cele mai mari muzee din lume British Muzeum, cel mai impresionant muzeu al figurilor de ceara Muzeul Madame Tussaud's, locul unde trece meridianul 0 Observatorul Regal din Greenwich, Turnul Londrei, Schimbarea garzii la Palatul Buckingham (resedinta regala) si multe multe altele.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Unul din aspecte, mai picant, e ca femeile machesc la greu. Se dau in spectaciol mai tare decat barbatii, iar in weekend o sa le vezi seara mergand spre casa foarte leganat si cu opriri dese, cand langa un tufis, cand langa un copac.hee hee