| molcory a întrebat:

Trebuie viza pentru romania turcia 2008? si ce acte mai trebuie?

Răspuns Câştigător
| danaches2003 a răspuns:

Buna.in primul rand ai nevoie de pasaport pentru ca nu merge faza cu buletinul. apoi cu pasaportul in manuta te duci la vama, unde cumperi de la un ghiseu o viza de 10 euro(arata ca un timbru), dupa care te duci la alt ghiseu unde se uita un domn la tine si apoi la poza din pasaport si iti pune o stampila.de aici, calatorie placuta.ciao! ciao!

2 răspunsuri:
| alessandra a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de pasaport; de viza nu am auzit nimic pana acum.

| carmencita80 a răspuns:

Da, ai nevoie de pasaport si visa (se obtine si se achita pe aeroportul din Turcia)