| Sory a întrebat:

Unde credeti ca este mai frumos de vizitat: Salina Praid sau Pestera Ursilor?

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Salina Praid pentru mine. La pestera ursilor am fost anul trecut si, desi frumos, nimic spectaculos.

| Mariana_8059 a răspuns:

Salina Praid

| Sory explică:

Poate ai vrut sa zici : "amfost anul trecut si, desi este frumos, nimic spectaculos tongue

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Salina din Praid este mai impozanta, mai mare decat Pestera Ursilor. Sunt cu totul alt gen. Pentru salina cobori foarte mult cu un lift in subteran si acolo sunt niste sali largi... unde sunt multi oameni aflati la tratament. Salina de la Praid este probabil cea mai buna pentru tratamentul astmului. Vezi mai jos imagini din Salina
http://images.google.ro/......tp?/images
Pestera Ursilor este doar un punct turistic, frumos amenajat, luminat vezi mai jos
http://images.google.ro/......tp?/images
Daca poti viziteaza-le pe amandoua... Daca nu vezi ca in Praid apropiere de Praid ai de vizitat statiunea Sovata (la 10 km distanta), Lacul Ursu, satul Corund (la 12 km) - sat plin de ateliere de ceramica, pielarie, lucruri de artizanat deosebite.

regis
| regis a răspuns:

@sory: poate iti lipsesc si tie niste spatii (intre am si fost, dupa fiecare virgula), un punct la sfarsit, niste ghilimele de inchidere a citatului, un al doilea "este" intre "nimic" si "spectaculos". In schimb ai folosit un spatiu in plus dupa cuvantul "zici" si o virgula inutila dupa conjunctia "si".
Lasand astea la o parte, eu iti recomand sa mergi la Praid, deoarece se pare ca ai o inclinatie spre limba maghiara, avand in vedere felul cel putin ciudat in care ai formulat intrebarea.

mariana
| mariana a răspuns:

Raspunsul dat de rroxi43 este complet si ofera toate informatiile despre ambele obiective la care te referi. Merita vazute, vizitate ambele insa, daca doresti sa-ti oferi si un tratament cred ca este cazul ca, prima data sa alegi Praidul pentru ca te va ajuta sa scapi si de astm dar si de reumatism daca faci baile sarate, in perioada de vara bineinteles. Trebuie sa stii ca, in cadrul Salinei de la Praid a fost infiintata si o capela ecumanica, in care se tin slujbe de catre cultele care sunt practicate in judetul Harghita, respectiv ortodox si romano-catolic. Exista posibilitati de joaca pentru copii, care in timp ce fac tratament (inspirand aerul sarat), pot sa se joace si astfel timpul lor este consumat in pod placut.

| adina68 a răspuns:

Este mai frumos de vizitat o salina decat o pestera
Eu personal am vazut salinele de la Slanic Moldova si Turda.
Salina Praid inca nu am vizitat-o.
Pestera Ursilor - este o pestera lunga, dar limitata pentru. vizitatori.

| AndreyIstetul a răspuns:

Salina Praid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la ambele si e mai fain la salina praid foare fain

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La salina praid pentru ca este sare si este foarte interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salinele praid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai fain la salina praid si eu o sa ma duc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salina praid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salina PRAID