| кр10 a întrebat:

Unde e mai bine sa traiesti in Franta sau in Anglia?(argumente)+funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred ca depinde de la om la om. Teoretic Franta are un salariu minim ceva mai mare ca in UK.
Personal mi se pare insa ca Uk are o economie mai puternica si e mai usor sa te adaptezi ca si strain din cauza limbii engleze. Plus e foarte bine dezvoltata pe planul IT, ceea ce m ar interesa pe mine asta fiind meseria mea.

Pe de alta parte in Franta clima e mai placuta si oamenii ar trebui sa fie mai prietenosi.

5 răspunsuri:
| Jokerashul a răspuns:

Ambele state au ceva aparte si impreuna cu Germania reprezinta puterea europei pe toate domeniile.Personal, UK mi se pare cea mai tare tara din lume dar unora nu le place ba din cauza climei, ba din cauza oamenilor (desi mie mi se par foarte simpatici). Anglia cred ca ii mai dezvoltata oricum.

| Dynamoo a răspuns:

Eu zic Anglia sunt salarile mai mari si acolo romani sunt bine primiti dupa ultima lege care ne voi romanilor sa lucram in Anglia si Germania ca la noi acasa si apropo francezi sunt mai rau ca romani aia sunt jecosi daca n-ar fi firme de salubrizare bune ar fi ca la groapa de gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place niciuna, dar UK imi displace mai putin.

| OnuOnulică a răspuns:

Mai bine în Anglia.

| Lisa01 a răspuns:

Eu personal as alege Anglia.Inca nu a ajuns sa fieinvadata de rromi nostri si totusi e mult mai civilizata ca si restul tarilor europene...parerea mea