| maria_tomescu a întrebat:

Unde este cel mai frumos la mare in Bulgaria?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

iti recomand Nisipurile de Aur.acolo am fost vara trecuta si a fost mult mai bine ca la noi si serviciile de o calitate exceptionala.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la Albena la hotel Ralitsa Superior.Este superb. Am fost 2 ani la rand si voi merge si anul asta.Este un hotel deosebit: e mai departe de plaja, intr-un parc, cu priveliste si conditii deosebite.Si statiunea e frumoasa, plaja este imensa si ff curata

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nessebar e fantastic, un fel de Sighisoara mai curata.
Iar Balchik-ul primavara e de neuitat.

| ionutza a răspuns:

Mergi la Albena. Este foarte frumos si ieftin, plaja este curata, e distractie, hotelurile sunt noi, mancarea este foarte buna. Eu am fost si recomand tuturor.

| andrei_gheorghe a răspuns:

La Varna. Este un oras mai mare si ai si plaja, si distractie si un oras cu multe magazine si nici nu sunt atat de multi romani ca la Albena. Este diferit de resorturile clasice unde toata lumea se inghesuie.

| Diana_melcaru a răspuns:

La sud de Varna pana sa ajungi la Burgas este o localitate numita Nessebar care este atat un resort superb cu hoteluri noi cat si un oras antic. Au acolo o insula veche care este monument UNESCO si are cele mai multe biserici pe cap de locuitor din Europa, multe dintre ele fiind acum transformate in galerii de arta. Acolo gasesti atat plaja, hoteluri bune cat si cultura, traditie si chiar doua aqua parca-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce doresti. Daca doresti munte si ape termale regiunea Bansko - Velingrad iti poate potoli imediat aceasta sete. Mai ales ca Partiile din Bansko sunt la un ridicat nivel european. Apoi. daca vrei la mare, oriunde pe litoral este frumos desi cele mai faimoase statiuni sunt Balchik, Obzor, Nessebar. Daca doresti liniste si cultura, recomand orasele precum Gabrovo - langa Kazanlak Valea Trandafirilor - sau Veliko Tarnovo *fosta capitala in vechime*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Nisipurile de Aur.Am fost acolo anul trecut si o sa merg si anul acesta. Chiar sunt de culoare aurie, hoteluride lux la cel mai bun pret si mancare de regi. Mai ales frumoasele valuri cu apa limpede de cristal.Si e foarte multa curatenie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La albena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albena -hotel Kaliakra, chiar si standard.