| duuu99 a întrebat:

Unde mi-ati sugera sa merg in vacanta de vara? Bulgaria sau Lit.Romanesc?
pentru ca in fiecare an am fost cam in aceeasi statiune si as vrea sa diversific. daca mi-ati recomanda lit.romanaia ce statiune sau hotel. va rog un sfat.

10 răspunsuri:
| Brainzure a răspuns:

Sincer litoralul din bulgaria e mai bine amenjat dar te cam plictisesti pe acolo...Pe lit. Romanesc as recomanda statiunea mamaia si sa stai la camping cu cortul te distrezi foarte tare + ai plaja la 15 mlaughing, cam atat am avut de spus

| misu a răspuns:

Mai bine la mamaia, depinde si de buget

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

Romania, Costinesti. Statiunea e acceptabila, si nu e prea mare agitatie pe acolo. Mie acolo mi-a placut mult.

| brotherbod a răspuns:

Lacul sarat de la braila e frumos merg acolode 7 ani la rand du-te acolo... a gasesti 70ron camera 3 persoane o zi!

| LittleZu a răspuns:

Bulgaria este mai confortabila din toate punctele de vedere, dar nu te distrezi ca la noi.
Eu as alege Costinesti pentru nelipsitele batai cu spuma love struck hotel thinking nu stiu ca de obicei eu stateam la cazare tongue

| ade2499 a răspuns:

Eu as zice in bulgaria dar daca mergi in bulgaria te costa mai mult

| eusiatat_9429 a răspuns:

Pai depinde ce anume iti doresti, daca vrei liniste iti pot recomanda Statiunile Neptun, Olimp acolo nu e prea multa agitatie iar plaja e curatasi fara prea multe pietre coborarea e lina in apa etc., daca vrei putina agitatie iti recomand Mamaia plaja e ok si mai mult decat lina intrarea in apa, daca vrei distractie ai de ales intre Vama veche(desi nu am mai fost de ceva timp si nu stiu ce mai este) si Costinesti aici gaesti distractie la greu, dar e o mica problema la capitolul plaja, intrarea in apa este foarte abrupta si plina de pietre( iti rupi picioarele in ele), nu pot spune ca e foarte curat iar de aglomerat e foarte aglomerat partea buna este ca e foarte mult tineret( asta e valabil si in Mamaia). Acum eu sincer ti-as recomanda litoralul grecesc ceva cu all inclusiv merita mai mult, adica la un 600Euro ai 7 nopti cazarela 4 stele pentru 2 persoane (asta daca iti iei de acum biletele)+ ai transport cu autocar inclus (daca mergi cu masina personala costa cam 250euro de persoana) preturile sunt valabile pentru ofertele first minute. bafta si sper ca te-am ajutatwinking iti doresc de acum vacanta placuta :-p

| barbrastreisand a răspuns:

Litoralul bulgar este mai ieftin, mai frumos si mai bine amenajat. Daca iti iei un pachet "all inclusive" ai si discoteci in resort si tot felul de locuri unde te poti distra. Dar daca vrei intr-adevar nebunie(ca la mare), du-te in Vama Veche sau in Costinesti.

| ancaanca a răspuns:

Buna big grin
poti sa mergi la mamaia pe litoralul romanesc big grin
la hotel savoy de ex.
e ft. frumos :*
sa ai o vacanta frumoasa oriunde ai merge big grin