| anddra59 a întrebat:

Unde preferi sa iti petreci concediile? La mare sau la munte? De ce?

9 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

La mare pentru ca este cald, sau cel putin mai cald decat la munte.

| dryft3r a răspuns:

La munte ( vara ). Pentru ca la mare este multa lume, multa inghesuiala. La munte un gratarel, te relaxezi mult mai bine. Parerea mea.

| Swan39 a răspuns:

La munte, numai să nu fie prea frig. Îmi place măreţia lor, pădurile mistice şi parfumate şi faptul că te simţi departe de tot şi că ai posibilitatea să fi atât de aproape de o natură cât mai puţin alterată de oameni.
Îmi place şi marea, dar cu condiţia să nu fie prea aglomerat sau prea multă mizerie cum am cam văzut pe plajele de aici din România.

| pietrean a răspuns:

Fiind ceva mai mare in varsta ca tine,banuiesc(pot spune ca sunt sigura),ai nevoie de liniste,pe care o poti gasi si la munte si la mare.
Eu prefer marea(poate unde locuiesc la munte),deoarece este cald,nu trebuie sa pun multe haine pe mine.Dar ce imi place cel mai mult,este comoditatea,sa ai totul la dispozitie,sa nu te mai gandesti la ziua de maine,ce sa faci,cum sa te descurci...Din aceste motive,aleg marea,la bulgari(la noi ajunge mult mai scump).
Poti sa mergi si singura(sunt camere single),poti sa alegi in functie de buget, hotelul, ce fel de masa(UAI, AI, DP, MD).

| pietrean a răspuns (pentru Swan39):

Draga"lebaduta",daca ai 39 ani(presupunere!),poti merge, putin pe la bulgari(nu le fac reclama, dar asta e). Alta viata, si mai ieftina, decat pe litoralul nostru!

greece12
| greece12 a răspuns:

La munte.
Pentru ca locuiesc pe malul marii.
Pentru ca prefer Carpatii, marii Egee.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu fiind din Bucuresti prefer muntele mai ales ca am rude la munte, la mare stau 2-3 zile maxim

| Swan39 a răspuns (pentru pietrean):

Nu am 39 de ani, dar am fost la mare şi prin alte locuri, nu doar aici în România, şi mi-am putut da seama de diferenţa mare d.p.d.v. al condiţiilor de care ai parte.
Pe la bulgari nu am fost; poate o să ajung şi pe acolo într-o zi.

| Zamolxe777 a răspuns:

La munte! Acolo sunt peisaje de admirat.Acolo te relaxezi, te refulezi, admiri, intelegi! La mare sunt multi oameni, prostie si e prea mainstream. Vrei intr-adevar ceva frumos, du-te la munte, parerea mea!