| Idkidk a întrebat:

Unde sunt cele mai frumoase locuri din România ca zone turistice?

Răspuns Câştigător
| Chamelon a răspuns:

Lacul Ochiul Beiului
Lacul Albastru de pe Dealul Minei
Podul lui Dumnezeu
Cascada Cailor
Muntii Fagaras(Sunt extraordinari!)

9 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Sunt foarte multe, nu cred că ți-ar ajunge o viață să le vezi câte o săptămână în fiecare loc. Eu as pune un top 5: 1. Sinaia(muntii Bucegi) 2. Mamaia(statiunea si Marea) 3. Delta Dunarii 4. Maramures(cultura/traditia) 5. Brasov(ca oras si muntii)

| SwagGirl17 a răspuns:

Castelul Peles
Cetatea Alba Iulia
Piata mare din Sibiu
Cheile Bicazului

| ShaOfHatred a răspuns:

In mintea ta.

| dragosbogdan001 a răspuns:

1)Busteni, Sinaia, Azuga, Brasov
2)Toate statiunile de la M.Neagra
3)Moldova (Suceava, Neamt, Iasi etc.)
4)Delta Dunarii
5)Cred ca si capitala ar merge ca zona turistica...
6)Si zonele din N-V tarii si centru sunt destul de importante pentru cultura si traditii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multe, fiecare diferite intre ele, depinde ce vrei sa vezi.

Transilvania cu cetatile vechi e cea mai cautata in ultima perioada

| alexandrualind a răspuns:

Transilvania.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Am fost si eu in locuri din tara care chiar au fost frumoase am fost la Bale Lac, pe Transfagarasan si altele.
Chiar mi-au placut.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ţara noastră e fabuloasă şi chiar nu ştiu dacă ai putea să exprimi în cuvinte ce simţi şi experimentezi atunci când călătoreşti prin măiastra noastră ţară. E unică!

| justadream94 a răspuns:

Ceahlaul
La bicaz
Defileul dunarii
Transfaarasanul
Apusenii