| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Daca esti in sala de asteptare la aeroport, cu cat timp inainte de ora la care ai zborul trebuie sa te urci in avion? FUNDOI.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ai un ecran cu zborurile care se vor efectua si un numar, pe biletul de imbarcare pune un numar si trebuie sa coincida cu unul de pe ecran (pune si numele companiei de zbor) si iti zice in cat timp trebuie sa fi la usa de imbarcare.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cca o ora - 40 minute!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imbarcarea se face cu 15-20 de minute inainte de zbor. De obicei incepe cam cu 30 de minute inainte si dureaza in jur de 10-15 minute.
Asta se intampla daca ai facut Check-in-ul (adica ti-ai lasat bagajele, ai fost inregistrat pe lista de prezenti si ai primit un bilet de imbarcare pe care se gaseste numarul locului ocupat). Check-in-ul incepe cu 120 de minute inainte de decolare la cursele internationale si cu 60-90 de minute inainte de decolare la cursele interne. Cu 30 de minute inainte de decolare check-in-ul se inchide si practic ai pierdut avionul, chiar daca ajungi in aeroport inainte de decolare (sunt firme de transport care accepta check-inu-ul unui intarziat si cu 20 de minute inainte de decolare, dar nu au nici o obligatie, asa ca risti sa ti se refuze)

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

Pai te anunta acolo, pasagerii care au zborul catre avionul cutare sunt rugati sa urce la bord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In functie de capacitatea avionului este intre 30 de minute si o ora.
De aceea este afisat CHIAR pe biletul tau, indiferent daca ti-ai facut check-in online sau la ghiseu.
Se numeste "Boarding Time". Nu trebuie sa intrebi pe nimeni, te uiti pe bilet...
Schimba-ti username-ul daca mai vrei sa-ti raspund vreodata...

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu schimb, este bine asa cum e.