|

Urmeaza sa ma duc la Tulcea pentru doua saptamani, in vizita la niste rude. E ceva de vazut in Tulcea?

13 Raportează Evaluează
13 răspunsuri:
| a răspuns:

Eu sunt din sulina, jud tulcea, si in delta e super ai ce vedea, deci daca ajungi in tulcea ai destule directii unde poti mergeid-ul meu andi_sulina bft

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Numai in oras nu sunt foarte multe de vazut.Este un acvariu care e super frumos, muzee si cam atat.Pentru mai multe va trebui sa mergi prin judet la manastiri k sunt destule sau in Delta...

| a răspuns:

2 saptamani doar in Tulcea?! eu am stat de vreo 5, 6 ori in Tulcea dar numai o zi.nu prea ai ce face doar loco.eu plecam cu vaporul spre Sulina. dar e foarte bun loc de plecari in multe excursii de o zi, doua depinde ce condtii au rudele tale. dar cred ca cel mai bine e sa-i intrebi pe ei, ca ei sunt in masura sa-ti dea cel mai bun raspuns. e pacat sa ajungi in Tulcea si sa nu intrii putin si in Delta.

| a răspuns:

Iti recomand sa iti iei un spray de tantari caci iti va fi de folos.Stiu eu ce spun.

| a răspuns:

Mai nou e deschis si cel mai mare acvariu din Europa de Est, care merita vizitat. Sulina, Sf Gheorge si multe alte locatii faine din Delta care merita vazute, muzee, monumentul independentei si alte locatii de prin imprejurimi, munti, pesteri, manastiri etc etc etc. A, si normal baruri, cluburi... :p

| a răspuns:

Danaiv acvariul nu e la monument, in drum spre el daar monumentul e prea departe, nu trimite oamenii la capatul orasului :p

| explică:

Ma numesc Cristina si sunt din Tulcea.
Daca vrei sa vizitezi Tulcea ai ce vedea.
In primul rand nu omite delta. Ca trasee sunt:
1
Tulcea - canalul Mila 35 - garlele Sireasa, Sontea - canalul Olguta - Dunarea Veche - satul Mila 23 - Crisan - maliuc - Tulcea
2
Tulcea - Victoria - canalele Litcov, Crisan - Caraorman - Crisan - Maliuc - Tulcea
3
Tulcea - Maliuc - Crisan - canalul Crisan - Caraorman - canalul Caraorman - lacurile Puiu, Rosu, Rosulet - canalul Rosu - Imputita - canalul Bursuca - Sulina - Tulcea
4
Murighiol - canalele Dunavat, Dranov - golful Holbina - lacul Razim - Gura Portitei
5
Jurilovca - Gura Portitei
6
Crisan - Dunarea Veche - canalul Eracle - garla Lopatna - canalul Lopatna - Trei Iezere
7
Crisan - Dunarea Veche - canalul Magearu - Dunarea Veche - bratul Sulina - Crisan
Alte trasee sunt:
Traseul nr. 1:
Tulcea - Canalul Mila 35 - Girla Sireasa - Girla Sontea - Canalul Olguta - Dunarea Veche - Mila 23 sat - Crisan -
Traseul nr. 2:
Tulcea - Canalul Litcov - Canalul Crisan - Caraorman - Hotelul Lebada - Maliuc - Tulcea
Traseul nr. 3:
Tulcea - Maliuc - Hotelul Lebada - Canalul Crisan - Caraorman - Lacul Puiu - Popas BTT Rosu - Lacul Rosu - Împutita - Canalul Busurca - Sulina – Tulcea
Traseul nr. 4:
Murighiol - Canalul Dunavat - Canalul Dranov - Golful Holbina - Lacul Razim - Gura Portitei
Traseul nr. 5:
Jurilovca - Gura Portitei
Traseul nr. 6:
Hotelul Lebada - Dunarea Veche - Canalul Eracle - Girla Lopatna - Canalul Lopatna - Lacul Trei Iezere
Traseul nr. 7:
Hotelul Lebada - Dunarea Veche - Canalul Magearu - Dunarea Veche - Bratul Sulina - Hotelul Lebada
Traseul nr. 8:
Traseul turistic Tulcea – Chilia Veche pe ruta: mun. Tulcea - canalele: Mila 36 – Sireasa – Sontea – Razboinita – Stipoc – Pardina - loc. Chilia Veche
Traseul nr. 9:
Tur Chilia pe ruta: loc. Chilia Veche - brat Chilia - bratul Babina - bratul Cernovca - canal Sulimanca - Lacul Merheiu Mic - Lacul Merhei - Lacul Matita - Lacul Babina - canal Radacinoasele...2010 - 2115 + Vezi răspunsul întreg

| explică:

Parcul National Muntii Macinului
Incercati la numerele 0240517718 sau 0240571012

| explică:

Eu sunt din tulcea si sa stii ca nu te vei plictisi. viziteaza muzeul deltei dunarii e super. apoi relaxeaza-te cu o plimbare pe faleza. viziteaza delta si ai grija obigatoriu sa vizitezi Hamyrisu e super frumoasa cetate.

| explică:

Poti vizita acvariul, din tulcea, poti veni in niculitel (satul meu)la bazilica martirica, sh sa vezi sh cea mai veche biserica din europa, tot aici, te poti duce sa vezi cel mai mare lac din europa, lacul razel, ...mai multetongue

| a răspuns:

Daaaaaaaa. Daca poti merge in Delta e super. Daca nu poti merge la muzeul de Arta, casa Avramide, etc. a si Acvariul. Monumentul si pe Faleza unde poti vedea Dunarea

| a răspuns:

Am inteles ca este in Tulcea cel mai mare muzeu nu stiu de care... Nu mai stiu exact...am vazut la TV ca era singurul din Europa...Am retinut ca muzeul era intr-o zona, "la monument". Bafta!

| a răspuns:

Parcul national muntii macinului
telefoane 0240571012
0240517718