| Vlad162 a întrebat:

Vin si eu cu o nelamurire la care as vrea putin ajutor.

Este vorba de serviciul de roaming.

Parintii mei au plecat intr-o calatorie in Londra iar eu sunt in Italia in acest moment. Cand incerc sa ii apelez tot ce aud este "numarul nu este disponibil" sau ceva similar. Nici ei nu ma pot apela, nici trimite mesaje. Sa fie de la faptul ca nu au serviciul de roaming activat? Sau ce altceva poate fi? Multumesc si astept raspuns...

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Mai mult ca sigur, nu au serviciul de roaming activat!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Trebuie sa aveti si tu si ei, roamingul activat, pentru ca nici unul din voi nu e in tara.