| kitten15 a întrebat:

Vreau sa merg la munte. Ce destinatii imi recomandati? Stau in Bucuresti si nu as dori sa fie foarte departe si nici prea scump. Perioada e 31 iulie - 3 august. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| CapDeCiuperca a răspuns:

Brasov e putin mai s ump dat se merit.Sinaia cea mai aleasa statiune montana dealtfel si predeal.La busteni e destul de plictisitor dupa parerea mea.

2 răspunsuri:
| pnker a răspuns:

De ce sa alegi o singura destinatie cand poti sa le vezi pe toate? ai putea merge pana la Brasov si sa faci un tur pana spre Parang. Poti merge pe Transfagarasan, sa ajungi in Sibiu, sa mergi apoi pana la Brezoi si sa vi pe Transalpina pana la Petrosani. In Parang daca vi, sunt foarte multe trasee montane spre lacuri, poti sa faci si coborari in rapel sau tiroliana. Iti zic sigur ca nu iti va parea rau.

| SoXiL a răspuns:

Sinaia mergi cu telecabina pana la sfinx si babele sau cu jeepu sivezi cheile tatarului, pestreri etc dar e cam scump...mai ales cu jeepu