| MihaiTheBest481 a întrebat:

As avea o intrebare, un Voluntar S.M.U.R.D are aceleasi intrebuintari ca un membru al personalului sau are mai putine? Adica voluntarul va face tot ce face si un Angajat Smurd? Vor fi egali in totalitate cu exceptia faptului ca voluntarul nu e platit?

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

In teorie e platit platit si voluntarul cu ceva, dar nu vei putea face acelelasi lucruri ca un memebru pentru ca inca nu esti un membruu cu atributii full vei face exact ce iti spun ei si nimic mai mult si cand te angajezi ca paramedic sau asistent medical, spitalul te pun langa o asistenta sa inveti toate demersurile intre 3 si 6 luni, nu te lasa nimeni de capul tau.

5 răspunsuri:
| PaulStudio a răspuns:

Nu neaparat, un voluntar este considerat o persoana care nu prea are experienta in domeniu si doar vrea sa ajute pentru o cauza umanitara, bineinteles ca o sa aiba ceva responsabilitati dar nu atat de interesante ca un angajat plus 0 lei

| MihaiTheBest481 explică (pentru Tudy000):

Dar macar am dreptul sa particip la toate interventiile?

| Tudy000 a răspuns (pentru MihaiTheBest481):

Doar la care iti dau ei voie, la restul doar asisti vizual ca sa prinzi ceva, o sa semnzei niste formulare in momentul in care te bagi la asa ceva, iti explica ei tot nu avea frica.

| MihaiTheBest481 explică (pentru Tudy000):

Pai eu asta intreb, am voie macar sa merg si sa ma uit la fiecare interventie? Sau pot sa merg acolo doar cu permisiunea lor?