| anonim_4396 a întrebat:

Bună... As vrea sa încep sa fac voluntariat la un azil sau o casa de bătrâni, însă nu știu exact cum se procedează
Aș dori niște sfaturi, dacă faceți sau ați făcut voluntariat.
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Atticus13 a răspuns:

Sunt din Timișoara, am uitat sa precizez

| NikFlorian a răspuns:

Ca să devii voluntar trebuie întâi de toate să vorbești cu conducerea aziluilui de bătrâni la care vrei să faci voluntariat, iar după vei stabilii cu dânșii toate celălate aspecte, pe partea de acte. Îți recomand să ceri audiență directorului de la azil și să duci adeverință de elev sau student și cartea de identitate.