| root5 a întrebat:

Buna tuturor!
Este cineva voluntar la o fundatie/organizatie/etc in Bucuresti? Vreau sa aflu ce pareri aveti legate de locul unde faceti voluntariat, cum e colectivul, ce actiuni au loc acolo unde sunteti, lucruri de genul acesta.
Vreau sa devin voluntar si as vrea sa aud si alte pareri, idei, exemple, etc.
Merci!

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Am fost si eu inscrisa in 2 ONG-uri.As fi vrut sa fac ceva care sa ajute, dar m-am dus de cateva ori si nu mi s-a dat nimic de facut. Doar la Telefonul copilului am facut lucruri interesante. Nu este ONG.

| diaac a răspuns:

Da, fac voluntariat in Bucuresti. Sunt la acelasi ONG de vreo 2 ani si chiar simt ca am reusit sa ajut prin ce am facut - bineinteles, ceea ce fac eu nu este principalul, cele mai specializate activitati sunt realizate de angajati. Dar am fost lasata sa imi asum responsabilitati si am invatat foarte mult facand voluntariat.