| Bowzally a întrebat:

Care este parerea voastra despre poluarea mediului inconjurator?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am facut liceul la resurse naturale si protectia mediului deci banuiesti...
Se poluiaza drastic mediul inconjurator de la aer la sol absolut tot.Nu aveam grija de un petec de pamant pe care umblam si construim.Aruncam mizeri peste tot, taiem copaci, omoram animale...
Mie imi place foarte mult natura si tot ce ne ofera ea.Pot sa accept ca facem drumuri sa mergem cu masini, pot sa accept si ca mai construim o cladire, nu am nimic impotriva ca ducem gunoiul ca e normal dar toate cu o limita.

| Adry05 a răspuns:

Ce parere sa am? E nasol, dar cat tine de mine, fac.

| Donsavas a răspuns:

Cred ca reciclarea ar trebui să fie o măsură obligatorie iar poluarea intenționată sa fie aspru sancționată.

| asdf2kpower a răspuns:

E naspa in China daca traiesti. In Ro e okay, nu cred ca sunt probleme (si daca sunt nu sunt grave)

| Sofer a răspuns:

Dacă am respecta toți niște norme sa reducem poluarea ar fi super.