| ienescu a întrebat:

In ce judet se afla orasul Lugoj?

17 răspunsuri:
| adriana18 a răspuns:

Timis pls funda

| adriana18 a răspuns:

Timis

| XxSweetDreamxX a răspuns:

Timis
Funda?

leonardk
| leonardk a răspuns:

Timis.

| MariusUCV a răspuns:

In judetul Timis. Am fost acolo, mi-a placut...

| n3squ1k97 a răspuns:

Judetul Timis! Funda?

| Tera a răspuns:

Municipiul Lugoj este al doilea oraș ca mărime și importanță din județul Timiș, Banat, România. Unul dintre cele mai importante centre ale mișcării culturale din Transilvania și Banat, Lugojul este cunoscut pentru rolul important pe care l-a jucat în dezvoltarea învățământului, în mișcarea de eliberare socială și națională și consolidarea unității naționale a românilor. Aici a avut loc în 1848 a doua Adunare națională a românilor din Banat. Astăzi este un important centru cultural și renumit centru muzical. Are o populație de 44.570 locuitori (2002).

| Alecswtza a răspuns:

Caras-Severin happy

| Idc12345 a răspuns:

In judetul timis...te rog frumos, funda ca am doar doua...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timis

| Kiduuu_5240 a răspuns:

Municipiul Lugoj (în maghiară Lugos, în germană Lugosch) este al doilea oraş ca mărime şi importanţă din judeţul Timiş, România. Unul dintre cele mai importante centre ale mişcării culturale din Transilvania şi Banat, Lugojul este cunoscut pentru rolul important pe care l-a jucat în dezvoltarea învăţământului, în mişcarea de eliberare socială şi naţională şi consolidarea unităţii naţionale a românilor. Aici a avut loc în 1848 a doua Adunare naţională a românilor din Banat. Astăzi este un important centru cultural şi renumit centru muzical. Are o populaţie de 44.570 locuitori (2002).

ma bucur ca te-am ajutat>big grin

| sharky88 a răspuns:

Uzbechistan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timis.

| nutepriveste21 a răspuns:

Cei aia judet?