| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Cum poti sa ajuti niste copii sarmani de la orfelinate din Craiova? Poti sa mergi oricand la un centru cu dulciuri si sa vorbesti cu cativa din ei? Este permis?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți direct la un astfel de centru și cereți audiență la directorul centrului și veți afla cum se poate oferi ajutor copiilor. Aici nu puteți găsi un răspuns! Doar la centrul respectiv.
Vă felicit pentru această inițiativă și vă urez succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, exista un program strict de vizite, însă ca să nu ocolesc întrebarea, este posibil sa vizitezi copii din centrele de plasament.
Însă din punct de vedere legal/juridic, este interzis sa te introduci oficial fără a anunța conducerea centrului. Asta ar însemna sa nu vii cu treburi oficiale (mai exact să filmezi fără acordul conducerii, sau să vii in calitate de ofițer/polițist sau agent).

O să fii cel mai probabil legitimată (ceea ce mi se pare logic), însă nimic mai mult.

Apreciez gestul și să știi că faci o faptă bună!

Respectul meu! happy