Întrebare recomandată | Adi1111 a întrebat:

Cat poate produce un kit fotovoltaic de 27kwp/zi cu aproximație, sa zicem iarna unde temperaturile sunt in jur de 5-10grade Si mai tot timpul inorat?

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Productia de energie e direct proportionala cu numarul de ore de lumina (in special de soare). Intr-o zi inorata de iarna poti produce mai putin de 10% din capacitatea de productie a kit-ului.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Producatorul kitului poate sa-ti spuna pentru ca el e obligat sa probeze echipamentele inainte de vanzare.