| Ileana_Gheorghe_1947 a întrebat:

Trăim într-o lume dinamică. Se vorbește tot mai mult despre energia liberă. Vreau să mă implic în realizarea unui astfel de dispozitiv. Doresc să aflu cât mai multe despre construcția de motoare magnetice și generatoare magnetice, sau, dacă există și alte dispozitive mai simple de producere a energiei eco electrice în afară de soare, vânt, sau apă. Mă poate ajuta cineva? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vorbește tot mai mult despre energia liberă. Vreau să mă implic în realizarea unui astfel de dispozitiv.
=====
Energia liberă ține de pseudo știință. Nu poți realiza un dispozitiv care să genereze, utilizeze ceva ce nu există.
=====
și alte dispozitive mai simple de producere a energiei eco electrice în afară de soare, vânt, sau apă
=====
Ai mai putea utiliza energia termică din roci vulvanice, dacă ai vulcan la dispoziție.

Bula
| Bula a răspuns:

Energia libera este ceea data noua de Mama Natura, gratis. happy
Doar trebuie inteles si captat.

Pentru inceput iti recomand in primul rand sa re-studiezi atent cartile de fizica din gimnaziu si liceu, in special mecanica, termodinamica, electricitatea si optica.
Cand le vei intelege 100%, atunci vei sti deja ce- si unde sa cauti in continuare.

| xZeRo a răspuns:

Se pot cumpara panouri solare sau panouri fotovoltaice. Norvegia a dezvoltat o metoda de producere a energiei electrice prin arderea deseurilor.
De asemenea, gasesti pe Youtube cum sa realizezi incarcator pentru telefon pe baza de energie solara.
Inainte de toate, trebuie sa ne straduim sa implinim poruncile sfinte si vom reusi sa facem totul bine. Sa te ajute Domnul Iisus!

| Sofer a răspuns:

Mama natura ne da energie.