| Benitic a întrebat:

Buna TPU. Astăzi un un coleg a aruncat un pachet de țigări și fiindca a căzut langa picior, am ascuns unu sub picior. Am scris numele și prenumele proprietarului și profesorul l-a găsit și a zis că o să zică doamnei diriginte. Am făcut asta de răzbunare fiindcă comenteaza zilnic și umblă la lucrurile mele zicând ca vrea sa vadă ce am in ele și tot el este cauza pentru care am primit un pumn langa ochi acum câteva luni. Mai târziu, descoperă că eu am fost și îmi trimite mesaj zicând să-i dau 10 lei daca nu va zice doamnei diriginte că eu am fost cel care a făcut asta. Știind că nu l-am agresat fizic, nici verbal și nu am furat tigara fiindcă el le-a aruncat, poate sa mă învinovățească pentru ceva?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Mai târziu, descoperă că eu am fost și îmi trimite mesaj zicând să-i dau 10 lei daca nu va zice doamnei diriginte că eu am fost cel care a făcut asta"

Nu te poate invinovati cu nimic din lipsa de probe, dar te poate agresa fizic iar happy

Si tu il poti spune doamnei diriginte, ca te santeajeaza, iti cere 10 lei ca sa nu spuna... laughing

| Benitic explică (pentru Simpatic):

Dar dacă are dovezi, ce poate să îmi facă?

| dullcat a răspuns:

Nu stiu de ce va complicati cu astfel de scenarii? Oare nu ar fi fost mai simplu sa ii spui dirigintei de la bun inceput ca el te deranjeaza constant?

| LisaJulie a răspuns:

Nu poate sa îți facă nimic și oricum profesorii nu prea asculta povesti din astea