| Dumitrita2001 a întrebat:

Aș vrea să mă ajutați. Vreau să înțeleg daca într-adevăr colegul meu de clasa mă place. Cu mine el se comporta mai diferit decât cu celelalte fete din clasa. El mereu mă privește în ochi când vorbește cu mine și înafara de toate mereu simt că se uita mereu la mine și când întorc capul el nu-și ia privirea dar condinua să mă privească. Când vorbește cu mine glasul lui devine mai moale iar ochii straluciesc. Mereu mă face să rad, îmi povestește la ce de gândește și ce dorește să facă, mă sună și îmi scrie mesaje. Nici nu știu ce să cred. Spune-ți opinia. Îi place de mine sau nu.

5 răspunsuri:
| TanteMarianne a răspuns:

Te place. acum da-te si tu la el.zambeste-i,daca e sa faceti vreun proiect intreaba-l daca vrea sa faca proiectul cu tine, poti sa faci si temele cu el impreuna, baga-l pur si simplu in seama si se va prinde el.

| Dumitrita2001 explică (pentru TanteMarianne):

Mersi. Vinerea aceasta eram eu, el și încă o fata ne jucam tenis. Și la un moment dat a îceput mi-a pus o întrebare mine, la care răspunseră cealaltă fata neavând idee despre ce merge vorba, după care el i-a spus ei " eu nu vorbesc cu tine" și se apropie de mine și mă întrebat încă odată. Cum credeți cei asta.

| TanteMarianne a răspuns (pentru Dumitrita2001):

Bun te place.

| zwyxq a răspuns:

Eu cred ca te place, întrebarea este dacă si tu îl placi. Este clar ca ține la tine mai mult decât la o simpla prietena.

| Dumitrita2001 explică (pentru zwyxq):

Mersi. Mie îmi place de el la nebunie dar nu am curajul sa îi spun.