| هوراس a întrebat:

deci să încep cu începutul, dar cei care vor deja să ia la mișto pot să citească altă întrebarewinkingoh go on deci: sunt primul iubit al iubitei mele, suntem deja de 2 săpt împreună, este destul de timidă, dar problema este că jumătate din pauze nu ne prea sărutăm. nu știu ce să fac să o conving să ne sărutăm un pic mai des, pentru că îmi zice râzând,, numa de asta vi,,? nu știu ce să mai fac I don't want to see ajutațimă eu nu vreau să mă despart de ea dar... nu prea mai suport :@ intru într-o rușine când nu vrea să mă sărute de sad n-am cuvinte sad plz ajutațimă... dau fundă :Xpuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| andreeade a răspuns:

Pai na ea crede ca vi la ea numai sa o saruti... demonstreaza`i ca nu vrei doar sa o saruti... plimbati`va, vorbiti chesti din astea si dupa aia poate te saruta ea pe tine :devil)

| redrooose a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbiti. Incearca sa afli de ce o deranjeaza sa o saruti in public (cred ca e una din acele persoane care nu isi manifesta afectivitatea in public, iar tu ar trebui sa respecti asta). Incearca sa o intelegi, aveti timp sa va pupati cand sunteti singuri, se simte inconfortabil simtindu-se privita in momentele ei intime. Inca un lucru: nu ai de ce sa te simti rusinat daca nu te saruta. Nu esti intr-o competitie, nu depinde nimic de sarutul pe care ti-l da sau nu. Daca ai persoane care te judeca pentru simplul fapt ca prietena ta refuza sa te saruta e problema lor, iar tu ar trebui sa te gandesti daca merita sa stai in preajma lor. Nu e un motiv intemeiat sa vrei sa te desparti de ea pentru ca nu te pupa. E pueril si inseamna ca de fapt nu tii la ea. Atata timp cat e tandra cu tine cand sunteti singuri (nu stiu asta insa iti spun doar in cazul in care este adevarat), inseamna ca ea chiar te place, dar nu suporta tandretea excesiva in public. Cred ca exagerezi putin cu aceasta problema, nu e un capat de lume happy

| Bєshka a răspuns:

Cand nu se uita si isi intoarce capul spre tine sarut-o repede.sau daca vrei sa o convingi spune-i ca ar trebui sa va sarutati daca vreti o relatie serioasa si ca nu vrei sa va despartiti. dar nici tu nu trebuie sa exagerezi cu saruturile, chiar nu trebuie sa o saruti in fiecare pauzawinking. poate ii e rusine in fata altora sau poate asteapta un moment mai potrivit.deci baftawinking

| eutunoilafilm a răspuns:

Pai iti spun eu de ce e timida. Ea nu vrea sa va sarutati la scoala(asa sunt si fetele din clasa de la mine).
Nu e chiar frumos ca poate te vede un profesor cum te lingi(scuza-mi expresia) cu ea.
Asa sunt toate fetele si eu iti recomand sa nu te mai saruti cu ea in pauze deoarece de asta e timida.
Bafta la sarutat dar nu in pauze!

| cryysa a răspuns:

Deci e greu pentru ea ..adica gandeste-te esti primul ei iubit trateazo frumos si cu sarutul asta nu e tot puteti face si altceva fa-o sa se simta bine si dupa va vrea si ea sa te sarute ..bafta