| Larisuk128 a întrebat:

Eu si colegii mei vrem sa facem in clasa o petrecere de Holloween si nu stim cum sa o organizam, ce sa jucam, ce sa mancam etc. Aveti ceva idei?

2 răspunsuri:
| cosmynass a răspuns:

Stiu ca noi ultima data de Holloween am organizat un fel de miss-mister,cu costume gen monstrii,vrajitori,sau cel care a castigat titlul la baieti : omul din hartie igienica.
Ca muzica au fost si melodii noi,dar in general s-au ales melodii sinistre, in ton cu mini-party-ul.
De jucat, am jucat sticluta, carti, si un joc inventat de noi...care sincer am uitat cum l-am numit,dar in principiu ne duceam in diferite clase si serveam bomboane profesorilor / colegilor.
Clasa am decorat-o cu chestii de craciun,unele vopsite sau recolorate,altele scoase de pe internet sau facute manual de cativa mai priceputi.
Iar de mancat, prajituri, covrigei, cam ca la gradinita laughing.
Oricum, noi am avut posibilitatea sa o facem intr-o ora cu o profesoara de treaba.Depinde si la voi, acum.
SUcces

| Larisuk128 explică (pentru cosmynass):

Si noi, facem in ora de3 engleza cu o profa de treaba, ca dirigaa e rea. Mersi pentru sfaturi mi au fost de ajutor!