| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o prietena(iubita)ca numai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune, pur si simplu sa contez si eu pentnru cineva in viata astastraight face. Pana acum nu am avut nici o relatie cu vreo fata, nu prea interactionez cu fetele pot sa zic k de cand ma stiu eu nu am avut macar o prietena, eu stiu o colega cu care sa ma inteleg fff bine.Nu stiu am un complex in fata fetelor ma pierd imediat cand vb-esc cu o fata,daca s-ar baga in seama cu mine fara sa vreau ii dau de inteles ca nu imi pasa desi eu chiar mi-as dori sa sa-i dau de inteles ca imi pasastraight face. Sunt un tip mai retras am prieteni ies afara chesti din astea da doar cu baietistraight face(sa nu se inteleaga k sunt gay)cum am mai zis sunt ff timid cu fetele,sunt mai linistit de felul meu,nu beau,nu fumez, si sunt ffff glumethappy.Nu stiu chiar nu stiu ce as putea face. Ceva sfaturi? Sper k nu v-am plictisit cu probleme mele, doar k simtean nevoia sa spun cuiva oricui ce ma doaresad.

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Semeni cu el, si prin acel el, ma refer la mine cel de dinainte.
Nu de alta, dar acum sunt destul de nepasator, asa ca am trecut peste faza asta.
Si eu sunt timid, ca inainte, dar asta este, n-ai ce face, trebuie sa te adaptezi, sa fi timid nu-i o scuza sa nu te placa cineva, daca n-o face, asta este, din ce spui aici esti de treaba, si problema nu-i mereu la tine, e si la ele.
O sa-ti treaca in momentul in care o sa realizezi ca daca nu ai gasit pe nimeni pana acum, nu este pentru ca nu poti sa faci o fata sa te placa, ci pentru ca nu ai gasit inca pe cineva care sa te inteleaga cum trebuie.
Am fost singur mult timp, si stiu cum este, si acum, am o iubit, la distanta, dar o iubesc mai mult decat orice.
Incearca chestia asta cu distanta, dar ai mare grija de cine dai, sunt mult, foarte multi prosti/proaste pe internet, si trebuie sa fi precaut inainte sa dai o sansa cuiva.
Daca te simti mai bine pe internet, cauta asa, va fi mai usor.
Sa fi timid, nu-i un motiv sa nu fi placut, ci este un motiv sa consideri acea persoana o provocare, si s-o schimbi, sa-i dispara timiditatea.
Daca nu ai avut o iubita pana acum, cum n-am avut nici eu, nu-i problema, inseamna ca nu ai gasit pe nimeni care sa te aprecieze, dar intotdeauna se gaseste cineva, trebuie doar sa astepti, si sa gasesti persoana potrivita.
Sunt multe fete si pe site-ul asta, in cautare, sau care sunt chiar de treba, si poti incepe sa vorbesti cu ele, dar nu lasand intrebari gen "Hey, care vrea iubit" sau ceva de genul, ci aratand cum gandesti, si cine este tu cu adevarat, raspunzand, eu unul asa mi-am cunoscut dragostea tongue
Nu fi trist, te inteleg perfect, pentru ca am fost in locul tau, si mereu exista cineva care sa vina si sa te inteleaga!
Daca vrei sfaturi, sau cu cineva cu care sa vorbesti, imi poti trimite mesaje, nu prea ma implic decat la persoanele care ma intereseaza, dar semeni mult cu mine, cel de acum ceva timp, si esti destul de interesant, daca ai nevoie de ajutor, imi trimiti mesaje.

| Barbiiiiie a răspuns:

Stai linistit nu cred ca plictisesti pe nimeni cand e vorba de ajutor aici happy, nu este o problema asa de grava stai linistit, incerca sa prinzi incredere in tine si sa fii mai tupeist, baietii in ziua de azi te iau prin surprindere si te agata de gat pe strada fara sa se mai bage in seama cu tine. Eu zic ca trebuie sa socializezi mai mult cu persoanele din jurul tau si sa porti tot felul de discutii, nu trebuie sa te pierzi doar sa treci direct la subiect poti incepe pentru inceput cu un " Buna, ce faci?"... si asa mai departe dezvolta si tu conversatia, sper ca te-am ajutat, have fun :*.

| sophieLY a răspuns:

Bună!
Ciudat că rar am întâlnit băieţi care să fie timizi. Nu mai fii aşa, pentru că nouă nu ne place asta. Nu e destul că majoritatea fetelor sunt timide (eu sincer, nu sunt timidă)? Îţi dau un fel de sfat. Mie mereu mi-au plăcut băieţii care nu erau super interesaţi de persoana mea, până nu îi făceam să le placă de mine...
Fii mai altfel, schimbă-ţi look-ul, nu ştiu.
Baftă!
Pa pa!

| Dariusuu a răspuns:

Va veni și rândul tău doar ai răbdare. Încearcă să abordezi mai mult fetele, conversează cu ele. Să ști că nu toate sunt așa, și să nu te aștepți să vrea ceva serios de la tine când grija lor este să arate în fiecare zi perfect.

Succes în căutarea iubitei.