| Inela a întrebat:

happy
Ma ajutati un pic, daca aveti ceva sfaturi constructive. happy Deci iata: In preajma unor persoane noi (sau mai ales a unor baieti draguti >: ) sunt cam timida. Si eu cu prietenii nu prea sunt asa de felul meu, daca ma intelegeti. big grin Deci imi dati ceva sfaturi, poate teme de discutie cu alte persoane cu care nu prea va cunoasteti (nu despre vreme sau scopuri de viitor big grin ). + ca eu nu sunt urata big grin, dar ma simt uneori aiurea din cauza imperfectiunilor + uneori ma balbai laughing
PS: nu sunt asa aiurea cum m-am descris, mi-am zis punctele slabe si incerc sa le corectez happy
Multumesc pentru timpul acordat happy

2 răspunsuri:
| DevidALex a răspuns:

Buna,pai cel mai ok e sa fi tu insati,daca incerci sa fi altceva doar sa impresionezi o vei da in bara,Cel putin eu am dat-o,big time,si nu o data,Trebuie sa fi tu insasti,iar daca tipii respectivi sunt prea draguti pentru tine,incearca sa respiri moderat laughing,pastreaza-ti calmul,nu te pierde cu firea,zambeste,cateodata noi ( cel putin unii,insa am avut-o si eu la cv big grin ) incercam sa impresionam tipe si spunem niste glume nu foarte amuzante la care numai noi radem de ele,tu le poti zambi chiar daca ei nu vor fi chiar asa de amuzanti,se simt bine daca ei cred ca te au facut sa razi ( acum asta nu inseamna ca nu te vor face niciodata sa razi cu adevarat),si asa prind curaj, abordare, conversatie, numar...etc,La teme de discutii,de obicei baietii preiau initiativa ( Da e drept,trebuie sa mai spui si tu ceva din cand in cand,sa nu avem noi impresia ca vorbim cu umbrele,Oricum,la inceput,poti vorbi despre voi,nume,de unde sunteti,varsta,pasiuni etc, ( Desi astea mai mult la prima intalnire ) Insa chestii normale,De la un subiect marunt,conversatia poate sa evolueze in mod placut si ai sa vezi ca nu ai nevoie de cele mai in voga topicuri,
Inteleg ca esti foarte rusinoasa,gen,un zambet,si iti iau foc obrajii tongue
De balbait,se mai intampla,si eu patesc uneori,Am avut o faza vorbeam prin mesaje cu o amica,,si la un momendat m-am pierdut cu firea din cauza discutiei faine amuzanta si simpatica incat luasem fiecare persoana "in brate" de pe trotuar din centrul orasului laughing atentia imi era atat de distrasa,incat nici culoarea semaforului nu o mai vedeam,deci se mai intampla.
La inceput,ar trebui sa iti fie usor, dupa ce va cunoasteti si etc, poti sa ii povestesti ceva din amuzant din viata ta, sau din ziua respectiva..etc
Si apropo,nu te ai descris deloc aiurea, de fapt nu pre a fost o descriere laughing Cel putin nu una detaliata big grin
Desi nu are legatura cu asta, iti recomand un film simpatic, Barefoot ( 2013 ) E super,daca vei avea vreodata timp sa il vizionezi, oricum bafta si stai linistia, baietii vor fi atrasi de fete tot timpul, mai ales de alea timide tongue

| Valentyna951 a răspuns:

Fi tu insati. happy