| Anonima635426892 a întrebat:

Cum sa am o viata sociala? N-am decat vreo doua prietene cu care ies rar, mai mult stau in casa.
Ma simt ff singura.
ps: am 13 ani

Răspuns Câştigător
| Mariaaaavev a răspuns:

Hei,nu disperawinking Eu am 17 si n-am decat o prietena foarte buna. Restul s-au dovedit niste acareturi(ca sa nu insult). E mult mai bine sa ai 2 prietene decat 10 si toate sa te injughie pe la spate. Prietenii nu ti-i alegi tu, Dumnezeu ti-i da. :*

5 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Stai liniștită, probabil ești în clasa a 7-a. Când vei fi la liceu va fi ceva nou. Acolo îți vei face prieteni, vei cunoaște persoane noi. happy

| Ihave100lei a răspuns:

Tinand cont ca ii intrebi pe alti cum sa ai o viata sociala deja ai depasit situatia

| Cissx a răspuns:

Te inteleg. Stiu cum e sa te simti singur. Multa lume se simte singură în adolescență.
E important sa ai prieteni care tin la tine. Nu conteaza cati sunt. Conteaza sa fie acolo cand ai nevoie de ei.
De asemenea, iti recomand sa iesi pe afara cu prietenele tale, sa gasiti lucruri distractive de facut. Incearca sa comunici cu restul copiilor. Puteti gasi lucruri in comun si puteti forma noi prietenii happy
De asemenea, poate chiar prietenele tale iti pot face cunostinta cu alti prieteni de-ai lor.