| Bogzeanu_Oana_1972 a întrebat:

Cum sa ii dai papucii unei fete? Vreau modalitati cat mai decente si politicoase.(mi-e nepotrivita)

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ii ambalezi frumos si ii trimiti prin curier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii cumperi o pereche de papuci, ii bagi intr-o cutie, o impachetezi frumos si scrii "subtil " pe ea.

Daca vrei " decent " si "politicos" cel mai corect ar fi sa-i spui exact cum sta treaba, fii sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici direct ca nu te atrage.

| Claudiu1905 a răspuns:

De ce decente si politicoase, ca sa-ti linistesti constiinta? asuma-ti responsabilitatea

| Bogzeanu_Oana_1972 explică (pentru Claudiu1905):

Da,dar eu sunt un baiat bine educat si nu pot sa ii rup inima unei fete ca pe un bat, deci acum te-ai lamurit? Sper!

| MaraStylesIdkShAtat7447 a răspuns:

Pur si simplu, spune-i ce simmti

| Iiiuliiia a răspuns:

Bună! laughing
Păi aici sunt multe modalități de la "Nu e vina ta, e a mea..." până la "Lasa-ma că m-am plictisit de tine!", dar dacă spui că vrei sa fii politicos am câteva idei:
1. Poti sa începi prin a-i enumera calitățile și la urmă să îi spui că e o persoană minunată, dar nu pentru tine.
Și ar mai fii multe, dar cred că ar fi de apreciat sinceritatea. Spune-i că relația voastră nu mai funcționează și că pur si simplu simți că nu va mai potriviți, cum ai scris si in întrebare.
Sper ca te-am ajutat. happy