| PandaEcrazy a întrebat:

De cativa ani am in gand ideea de ami face un pierce, in limba mai exact si de curand chiar mi s-a oferit aceasta sansa. Nu stiu daca este tocmai bine, din cauza durerii, dar de facut, tot o sa-l fac. Problema este ca nu stiu cum pot trata (dupa realizarea gaurii) limba umflata. Nu am probleme daca mi se sparge o anumita vena sau ca o sa se umfle, doar ca nu stiu cum pot diminua durerea. Am citit ca se poate folosi gheata, apa rece, dar si ceva medicamente. Sunt necesare medicamentele? Daca da, ce pot folosi ca si inlocuitor al lor? Caci daca o pun pe mama sa cumpere medicamentul respectiv se prinde ca am pierce...

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Nu iti face probleme cu durerea pentru ca nu va fi asa mare doar ti se va umfla putin limba si te va durea cand mananci pentru o perioada cuprinsa intre 1-3 zile.

| PandaEcrazy explică (pentru Seepty):

Cum 1-3 zile? astia de pe net au ajuns pana la doua saptamani cu nemancatul

| Carmen27 a răspuns:

Dupa pierce, limba iti va fi umflata pentru o zi sau doua maxim. Nu este o durere asa de mare si nicidecum insuportabila. Cat timp acul si pierceul sunt sterilizate nu va exista o problema care sa necesite medicamente, gheata si apa sunt de ajuns.