| AuroraCT a întrebat:

Hei! Nu stiu cum sa le spun prietenelor mele ce gandesc despre un subiect anume. Vreau sa fiu sincera, dar nu vreau sa le supar. Cum sa fac asta?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Le invitila o discutie amicala si aduci in discutie subiectul cu pricina.
Daca nu vor sa discute, o lasi balta.
O seara bunahappy

| MarianWLF a răspuns:

Spune-ti punctul de vedere. Probabil ti-e frica sa nu fie luat in nume de rau, dar nu trebuie sa-ti fie.

| Drolja a răspuns:

Cu o prezentare in Power Point.
Functioneaza de fiecare data.

| RAY a răspuns:

Conteaza modul cum te exprimi, contactul vizual, exprimate sincer dar nu le ataca ceea ce le place lor, sinceritatea isi poate aduce mult rau in viata

| Devilgrim a răspuns:

Spune o gluma buna care crezi ca e buna si cand o sa fie toate cu zambetul pe buza big grin spune-le ce ai de zis si o sa vezi cum reactioneaza devil
Sau poti sa le zici : fara suparare dar am ceva sa va zic de va suparati e bine daca nu si asa e bine devil

Bafta

| bombardier1999OFICIAL a răspuns:

Pai daca esti sincera si ele se supara nu prea le poti numi prietene.Depinde si de subiect.
Spre exemplu eu discut cu prietenii mei sincer fara sa se supere dar asta este reciproc adica si ei vorbesc de mine sincer.Incearca abordarea care iti convine tie si care ti se pare cea mai buna.

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Un prieten adevarat ramane langa tine indiferent de situatie! Daca le consideri cele mai bune prietene spune-le tot ce gandesti si ceea ce simti tu! Explica-le ca asta e ceea ce simti tu, nu este cu intenti rea!

| CuddlyNightmare a răspuns:

Daca sunt cu adevarat prietenele tale nu se vor supara. Intelegi? Prietenii trebuie sa te faca sa te simti bine in pielea ta si sa poti sa fii sincera cu ele. Altfel, nu sunt prietene.

| AuroraCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| AuroraCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| Derffey a răspuns:

Bati mereu apropouri despre subiectul pe care vrei sa-l discuti. Ca sa-ti fie mai usor poti sa faci un grup pe wapp, facebook cu ele si asa o sa discuti mult mai usor. Le pui intrebari legate de subiect, apoi raspunzi si tu la ele fara sa-ti fie teama. Pana la urma sunt prietenele tale, o sa te inteleaga. Nu sta intr-un grup in care nu te simti nu insati!winking
Succes, sper sa reusesti! big grin