| DiukOAlta a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa a 6 a.Eu is intr-a 7 a. I-am spus prietenei mele, dar cand a vazut ca sufar atat de mult, s-a dus si i-a spus.In pauza viitoare cica el vroia sa se combine cu mine.In fine oh go on, nici macar nu mi-a zis chestia asta.Azi luni, prietena mea l-a vazut sarutandu-se cu o fata dintr-a 8 a.Si din cate vad imi cam i-a apararea si sta pe langa mine, se uita la mine.Prietena mea a aflat ca el ma placea inainte sa fie cu aia. Aveti sa imi dati si mie un sfat in legatura cu ce sa fac? Va rog?

3 răspunsuri:
| Yuliana17 a răspuns:

Eu zic ca nu este pentru tine.Ok te place, dar el inca nu stie ce este aia o relatie sau ce inseamna sa iubesti, sa suferi etc ...este mic totusi pentru asa ceva, pentru el totul este o joaca vrea sa aiba cat mai multe prietene si crede-ma ca la varsta lui de 12-13 ani nu place doar o singura fata, sau daca o place este doar pentru moment.Tu ai 14, tot de la varsta asta am avut si eu primul prieten si era mai mare decat mine cu 3 ani si crede-ma ca am avut multe de invatat de la el a fost trecu prin multe.Nu era un baiat oarecare cum sunt in ziua de azi sta cu o fata mai mica incearca sa o fraiereasca sa obtina ceva de la ea sau sa isi bata joc.Gaseste-ti un baiat mai mare decat tine cu 1-2, cu care sa poti comunica ceva nu cu un pusti de 13 ani! Sper ca ti-am fost de ajutor! [asta ca nu cumva sa regreti ca ti-ai pierdut din timp degeaba cu el, cand aveai altul mai bunwinking Te Pup!

| DiukOAlta explică (pentru Yuliana17):

Mda...pai faza e ca eu sunt cea mai mica din clasa si am tot 12happy el cred ca e un pic mai mare ca mine chiar daca e intr-a 6 a...straight face

| ema12345 a răspuns:

Incearca sa il uiti stiu ca e greu dar asta e.Nu este el singurul baiat.