| AlinaClms a întrebat:

Cum credeti la 1, 73 m e normal 55kg sau mai bine 50?

P.s: sunt fata 14ani!

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, Alina.

Pentru vârsta şi înălţimea ta, greutatea normală este intre 56-75 de kilograme iar greutatea ideală este de 63 de kilograme. Arăţi normal, ba chiar aş spune că eşti slabă. Eşti încă în creştere, ai timp să te mai îngraşi puţin. Stai liniştită şi nu te mai îngrijora din cauza greutăţii.

Pa-pa.

| ThePoet a răspuns:

Esti grasa. E timpul sa slabesti.

| AlinaClms explică (pentru ThePoet):

Ce greutate ar trebui sa am?

| ThePoet a răspuns (pentru AlinaClms):

Ar trebui sa-ti traiesti viata fara astfel de griji, mai ales la varsta asta. Atunci o sa ai greutatea corecta.

| PedoBarbie a răspuns:

La înălţimea ta ar trebuie să ai maxim da maxim 62 kg.

| Bufferia a răspuns:

E perfect normal

| AnimalIHaveBecome a răspuns:

Ar trebui sa ai 63 de kg, esti slaba si la 55 de kg, d-apai la 50... Mai pune un pic pe tine.

| Allergictostupidity a răspuns:

Aoleu dar ce grasa esti! cel mai bine 40-45 kg. Atunci vei fi normala din punct de vedere al greutatii!

| Roxii12 a răspuns (pentru Allergictostupidity):

Vrei sa fie anorexica?

| Allergictostupidity a răspuns (pentru Roxii12):

Era un raspuns ironic, daca nu ti-ai dat seama. greutatea trebuie sa fie cu 10 (cel putin) mai mica decat inaltimea. si na. lucrul asta il stie orice om. pur si simplu nu pot sa nu bag un raspuns plin de sarcasm cand vad atata lume. neinformata. ca sa zic asa.