| Dejavu1536 a întrebat:

Salut, sunt si eu adolescent, si stiti cum e la varsta asta, lipsa de bani...Si as vrea sa va intreb, cum sau ce as putea face sa castig ceva bacsis zilnic, gen 15 lei ce as putea sa lucrez sau etc...niste idei pls.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Mergi la un restaurant d-ăsta fără fiţe. Poate te pune chelner. Fiint unul slab, deci ieftin, nu o să primeşti mare bacşiş, dar pentru vârsta ta e bine. La unul bun nu vei intra pentru că îţi trebuie cursuri să fii ospătar. La unul de genul intri maximum să speli vase şi acolo nu-ţi dă nimeni bacşiş pentru că nu lucrezi direct cu clienţii. Sau la pompă la vreo benzinărie. Astea la negru. Dacă vrei contract trebuie să ai aprobare scrisă de la părinţi ca să te poţi angaja legal.

| Dejavu1536 explică (pentru Gizăz):

Mannnnnnnnnnnnn cand am zis bacsis nu ma refeream la aia, ma refeream la niste banuti facuti de mana mea pe langa ce imi dau parintii.

| neutrino a răspuns:

Negociaza-ti notele de la scoala cu parintii.

| Fatamuntilor a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te multumesti cu ce-ti dau parintii.
Stiu ca e greusi ca nevoile unui adolescent sunt mari.
In vacanta de vara cauta ceva part-time... Acuma depinde si de varsta ta.

| Silvia01 a răspuns:

Poti sa imparti pliante sau la mc sa faci sondaje de opinie ect din astea de sclav sau daca te vezi magnat mergi la risc 3 seminte de canabis 150 lei cresi florile alea si dintr-un kg ai 10.000 de euro varule si altea afaceri dar dupa sti prea mult cu munca si liceul nu faci nimiclaughing)stai p un salariu de 20 de milioane si nai ce manca sa Iasi la pensielaughing)